Vacuumlabs globálny poskytovateľ fintech riešení, ktorého doménou je vytváranie online bánk, či peňaženiek pre kryptomeny, v čase vrcholiacej pandémie dokázal vytvoriť pre svojich developerov bezpečné pracovné prostredie a vybudoval pod svojimi krídlami projekt Rýchlotest-Covid.
"Od začiatku pandémiu pristupuje Vacuumlabs k bezpečiu svojich tímov s najvyššou prioritou. Bol prvou spoločnosťou na Slovensku, ktorá zatvorila svoje kancelárie a nariadila home-office skôr, ako to vyžadovali plošné nariadenia. Napriek práci pre klientov z celého sveta a nastaveným procesom na prácu z domu to síce nebola veľká zmena, dlhodobý lockdown bol však náročnejší, ako všetci očakávali", spomína Matej Ftáčnik, CEO a jeden zo zakladateľov Vacuumlabs.
Na podporu všetkých nariadení vlády, pravidiel ROR, zaviedli vo firme semafor s pravidlami na vstup do kancelárií. Pre vyššiu úroveň bezpečnosti pri práci v kanceláriách v lete 2020 Vacuumlabs zaviedol pravidelné preventívne testovanie a vstup do kancelárií len
S negatívnym testom. V začiatkoch tieto testy vykonával externý dodávateľ, ktorý dochádzal pravidelne do bratislavských kancelárií a zvládal otestovať všetkých záujemcov v jeden deň. "Po príchode druhej vlny a pri zvýšenej potrebe testovania sa však spoločnosť rozhodla vytvoriť v spolupráci s medicínskymi partnermi vlastnú testovaciu službu, Rýchlotest-covid.sk. Služba bola od začiatku zameraná na prepracovaný proklientský prístup, má jednoduchú registráciu na test v presne vybraný čas a rýchle doručenie výsledkov. Okrem antigénových testov si záujemci môžu vybrať klasické PCR výterom, alebo aj pohodlnejšie slinné testy a to všetko za najnižšie ceny na trhu", približuje Martin Vavrinčík, projektový manažér Rýchlotest-Covid.
Napriek tomu, že do spoločných kancelárií v Bratislave chodí denne viac ako 200 ľudí, pri pravidelnom testovaní dva krát za týždeň antigénovým a zároveň aj PCR testom, odhalili od novembra 2020 vďaka tomuto systému a dôslednému testovaniu celkovo menej ako 10 pozitívnych prípadov COVID-19 z približne 10.000 vykonaných testov.
Prvotným zámerom pri vzniku spin off Rýchlotest-Covid bolo pomôcť vlastným tímom developerov cítiť sa bezpečne v čase pandémie, o toto know-how však prejavili záujem aj ďalšie slovenské firmy. V čase vrcholiacej druhej vlny chceli aj spoločnosti ako VUB, Pixel Federation, Kia či Dedoles zaistiť bezpečné pracovné prostredie pre svojich zamestnancov. Rýchlotest-Covid tak od novembra 2020 pre približne 115 firemných zákazníkov vykonal viac ako 20.000 antigénových a PCR testov.
"Inovácie prinášame už takmer 10 rokov našim fintech klientom. Pandémia priniesla výzvy na inovácie aj v oblasti ochrany zdravia. Je pre nás veľkou cťou, že tento rok môže náš projekt Rýchlotest-Covid byť Healthcare Partner podujatí GLOBSEC a spolu s našimi partnermi BMC SAV, MultiplexDX a Salvus zaistiť vysokú bezpečnosť pre účastníkov tohto prestížneho podujatia", hovorí Matej Ftáčnik CEO Vacuumlabs a jeden z rečníkov na Bratislava Forum.
Pre zaistenie najvyššej úrovne bezpečia testuje Rýchlotest-Covid od začiatku mája dvakrát týždenne celý organizačný tím GLOBSEC.
Samotní účastníci konferencie budú môcť vstúpiť na podujatie len s platným negatívnym RT-PCR testom, nie starším ako 48 hodín. Rýchlotest-Covid, ako Healthcare Partner poskytne účastníkom možnosť dať si zadarmo urobiť RT-PCR už 14.júna v testovacom mieste na nábreží Grand Hotel River Park Bratislava. Vďaka spolupráci s Biomedicínskym centrom SAV dostanú výsledok testu do 12 hodín. Dodatočnú možnosť testovania rýchlejšími LAMP testami spoločnosti MultiplexDX zaistí Rýchlotest-Covid už počas konania konferencie od 15. do 17.júna, pričom výsledok do 2 hodín umožní hosťom zúčastniť sa Fora aj v deň testovania.
Technologická podpora developerov Vacuumlabs poskytuje účastníkom GLOBSEC pri samotnom testovaní nadštandardné pohodlie. Vďaka aplikácii a integrovaniu všetkých systémov nie je potrebné pri vstupe dokladovať negatívny výsledok testu. Vysoká úroveň bezpečnosti podujatia umožní vstup účastníkom s negatívnym testom len prepojením informačných systémov všetkých partnerov a organizátora.
O projekte Rýchlotest-Covid.sk
Rýchlotest-Covid vznikol z pôvodne interného projektu Vacuumlabs, ktorého cieľom bolo pravidelne testovať členov tímu a umožniť tak bezpečné fungovanie v spoločných priestoroch. V súčasnosti zabezpečuje pravidelné antigénové a PCR testovanie pre firmy a verejnosť a prevádzkuje 15 mobilných odberových miest v Bratislave a Košiciach.Unikátna MOM Galéria zachytáva očami fotografa Antona Karpitu tváre a príbehy ľudí, ktorí kvôli Covid-19 stratili prácu a využili svoje schopnosti, aby ju opäť našli na jednom z odberových miest prevádzkovaných pod značkou rychlotest-covid.sk
O spoločnosti Vacuumlabs
Vacuumlabs je globálny technologický partner, poskytovateľ úspešných full-stack fintech riešení, ktoré dosahuje svojim tímom softvérovým inžinierom a dizajnérom s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti fintech, kryptomeny, online trhov a digitálnych produktov, medzi ktoré patria digitálna banka Mox pre Standard Chartered v Hongkongu, peňaženka Yoroi pre krypto menu Ada, alebo CO2 kalkulačka, ktorá pomáha obmedziť spotrebu oxidu uhličitého.Z našich deviatich kancelárií sprevádzame našich globálnych klientov pri vývoji ich produktov. Od roku 2012 sa náš tím inžinierov rozrástol na viac ako 300 a dnes máme viac ako 60 klientov po celom svete, od Tokia po New York.
Informačný servis
Viac k témam: GLOBSEC, GLOBSEC 2021, PR, Rýchlotest-COVID.sk, Vacuumlabs
Zdroj: Webnoviny.sk - GLOBSEC 2021 je vďaka Vacuumlabs a jeho projektu Rýchlotest-Covid bezpečným miestom bez COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.