
Slováci si zahrajú na štadióne v Petrohrade, ktorý volajú aj Pamätník korupcie. Foto: www.facebook.com
Šesťdesiatosemtisícový stánok Krestovskij postavili v rokoch 2007 - 2016 za 600 miliónov eur, ale predpokladá sa, že skutočné náklady presiahli 1,3 miliardy eur.
Zväčšená japonská verzia
Jeho podobu navrhol Kišo Kurokawa ako zväčšenú verziu Toyota City Stadium, ktorý stojí v japonskej prefektúre Aiči. "Japonský architekt chcel, aby štadión pripomínal kozmickú loď pristávajúcu na brehu Fínskeho zálivu," uviedol poľský web sport.pl.ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky (video+foto)
ME vo futbale 2020: Tabuľky (A-skupina, B-skupina, C-skupina, D-skupina, E-skupina, F-skupina)
Podľa rovnakého zdroja stavba štadióna Zenitu Petrohrad bola od začiatku problematická. Hneď na úvod sa ukázalo, že posuvná strecha presakovala a v mraze praskala. Preto bolo potrebné vymeniť celý mechanizmus.
Sedemnásobne zvýšený rozpočet
Štadión Krestovskij sa navyše nachádza na ostrove rovnakého mena, bolo preto potrebné postaviť ďalší most a stanicu metra, čo ovplyvnilo konečné investičné náklady.ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky slovenských futbalistov (video+foto)
"Pre tieto neustále zmeny v projektovej dokumentácii sa rozpočet zvýšil sedemnásobne oproti tomu, čo sa pôvodne očakávalo. Novinár z lokálneho periodika "Moj Rajon" Sergej Kagiermazov dokonca zistil, že v určitom okamihu výstavby Rusi dokonca použili lacnú pracovnú silu z krajín tretieho sveta vrátane KĽDR," napísali Poliaci.
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: