iZaZ - internetové správy Zas a Znova
  • Domov
  • Kategórie
    • Správy
    • Šport
    • Ekonomika
    • Zaujímavosti
    • Veda a technika
    • Vtipy
    • Zdravie
    • Kultúra
    • Slovensko
    • Energetika
  • Preskúmaj
    • Teraz trendy
    • Vybrané
    • Populárne
  • Inde
    • Facebook
  • Prihlásenie
  • Registrácia

Slovenskí chodci už trénujú v Sappore. Pocitová teplota je nižšia ako v Tokiu, hovorí Matej Tóth

August 1, 2021

Šport

Matej Tóth
Slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
1.8.2021 (Webnoviny.sk) - Atletické súťaže na olympijských hrách v Tokiu sa síce už dávno rozbehli, ale chodecká časť slovenskej výpravy je ešte v plnom tréningovom nasadení pred svojimi vystúpeniami pod piatimi kruhmi. Rozdiel je len v tom, že štvorica slovenských reprezentantov sa už presunula do dejiska olympijských súťaží v chôdzi do Sappora.


Na severe Japonska na ostrove Hokkaidó si v nedeľu prvýkrát zatrénovali Mária Katerinka Czaková, Miroslav Úradník a Matej Tóth a Michal Morvay. Prví dvaja sa predstavia v chôdzi na 20 km, ďalší dvaja na 50 km.

Mužská dvadsiatka príde na rad vo štvrtok 5. augusta, ženská dvadsiatka a mužská päťdesiatka o deň neskôr.

Teplota v Sappore je pocitovo nižšia

"Na tréningy máme vyčlenený len 900-metrový okruh v okolí štadióna alebo 400 metrov po vonkajšej strane rýchlokorčuliarskeho oválu štadióna Makomanai Sekisui Heim, kde sa v roku 1972 uskutočnil otvárací aj záverečný ceremoniál ZOH v Sappore,“ informoval zo Sappora Matej Tóth podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Na tréningu som sa cítil fyzicky výborne, pocitová teplota je o dva až tri stupne nižšia ako v Tokiu,“ dodal Tóth na facebooku SAZ.

Preteky so špecifickým významom

Tridsaťosemročný Tóth je obhajca zlata v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016. Piatkové preteky v Sappore budú mať pre neho špecifický význam. Okrem toho, že pôjde o historicky poslednú päťdesiatku na vrcholnej atletickej úrovni, budú to zrejme aj posledné medzinárodné preteky slovenského multišampióna v kariére. Tóth už viackrát avizoval, že po Tokiu sa bude chcieť rozlúčiť s kariérou už len v pretekoch na Slovensku.

Pred odchodom do Sappora slovenskí chodci trénovali v rámci slovenského atletického kempu v meste Urajasu. Pri odchode ich domáci obyvatelia vyprevádzali so slovenskými vlajkami v rukách a kývaním na rozlúčku. Jedna mamička s dvoma synmi si dokonca pripravili transparent na rozlúčku v znení: "Veľa šťastia!"



Viac k témam: atletika - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí chodci už trénujú v Sappore. Pocitová teplota je nižšia ako v Tokiu, hovorí Matej Tóth © SITA Všetky práva vyhradené.

  Facebook Nasl.     Pred.

Slovenskí chodci už trénujú v Sappore. Pocitová teplota je nižšia ako v Tokiu, hovorí Matej Tóth
  Facebook

Zdroj

Pridal

IZaZ

IZaZ

Komentáre


Viac z iZaz-u

Ak prekročíte hranice Slovenska, musíte sa vrátiť do 24-hodín a preukázať sa potvrdeným formulárom

Ak prekročíte hranice Slovenska, musí...

Budeme potrebovať na cestovanie certifikát s QR kódom? Majú ho získať všetci zaočkovaní proti COVID-19

Budeme potrebovať na cestovanie certifi...

© 2026 iZaZ - internetové správy Zas a Znova Cookies | RSS Feeds | Kontakt
Tieto stránky môžu používať súbory cookies pre uchovanie individuálnych používateľských preferencií a nastavení, či pre štatistické účely. Zotrvaním na stránke súhlasíte s použitím cookies.