V tomto kontexte považuje hlava štátu za veľmi znepokojujúce, že podľa súdu sú vyšetrovatelia, ktorí na týchto kauzách pracujú, predmetom bezdôvodného stíhania.
Cesta kriminalizácie
„Moje vyjadrenia k prebiehajúcim vyšetrovaniam a tzv. vojne policajtov boli doposiaľ vždy zdržanlivé. Vyzývala som na rešpekt k deľbe moci, a teda na to, aby sme vychádzali z rozhodnutí súdov," povedala Čaputová, pričom poukázala na to, že krajský súd súd nielenže väzbu obvinených zrušil, ale konštatoval aj neodôvodnenosť trestného stíhania.„Považujem za nebezpečné, ak by chcel niekto ktorémukoľvek vyšetrovateľovi v jeho práci brániť, a to cestou kriminalizácie. Z rozsudku sťažnostného súdu teda jasne vyplýva, že štyria policajní vyšetrovatelia nielenže nemali byť vzatí do väzby, ale nemali byť ani obvinení," dodala prezidentka.
Neopodstatnené trestné stíhanie
Krajský súd v Bratislave ešte v piatok 1. októbra rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašína a Milana Sabotu z väzby s tým, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.V odôvodnení verdiktu súd uviedol, že pri závere vyšetrovať postupy policajnej inšpekcie vychádzali zo skutočných, a nie vymyslených operatívnych poznatkov.
Viac k témam: trestnoprávne kauzy
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová poukázala na nesmiernu dôležitosť vyšetrovania káuz, musí sa pokračovať v očistení Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.