
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto: www.facebook.com
Neprekvapilo ho preto, že generálny prokurátor na sociálnej sieti poprel svoju prípadnú kandidatúru za prezidenta. Podľa Mesežnikova svedčí o tom napokon aj to, že na komunikovanie dôležitých informácií zvolil aj v tomto prípade sociálnu sieť.
„Uprednostňuje neosobnú komunikáciu, čo je pre prezidentského kandidáta nepredstaviteľné. Vyhýba sa tiež konfrontácii s ľudmi, ktorí majú opačný názor a dostávajú ho do situácie, keď sa musí jasnejšie vyjadrovať,“ uviedol.
Od novinárov ušiel
Pripomenul, že keď sa novinári niekoľkokrát snažili od Žilinku získať vysvetlenie jeho krokov, ušiel.„Od začiatku sa mi zdalo, že on nie je človek, ktorý by vedel získať širšiu podporu,“ povedal Mesežnikov.
Zároveň dodal, že Žilinka je svojimi názormi blízky časti verejnosti a najmä časti politického spektra, ale na to, aby získal širokú podporu verejnosti musí byť kandidát na prezidenta veľmi aktívny a nemôže sa schovávať.
Žilinkove postoje sú problematické
„Uvidíme, či budú na neho vyvíjané nejaké tlaky ohľadom jeho kandidatúry z časti politického spektra, ktoré ho považuje za svojho spojenca,“ dodal Mesežnikov.Žilinkove postoje označil za kontroverzné a problematické, pričom podotkol, že ich nevie verejne zdôvodňovať.
Maroš Žilinka v nedeľu na sociálnej sieti napísal, že nikdy neuvažoval a ani neuvažuje o tom, že by kandidoval za prezidenta Slovenskej republiky. Zložením sľubu 10. decembra 2020 začalo plynúť jeho sedemročné funkčné obdobie ako generálneho prokurátora, ktoré mieni naplniť.
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: