„Do dnešného dňa neovláda rokovací poriadok a na základe toho zneužíva právomoci funkcie predsedu výboru,“ píše sa v návrhu, pod ktorým sú podpísaní poslanci Dušan Jarjabek (Smer-SD), Tomáš Taraba (nezaradený, Život – Národná strana), Ľubica Laššáková (nezaradená, Hlas-SD), Jana Vaľová (Smer-SD) a Stanislav Mizík (Kotlebovci – ĽSNS).
Kristián Čekovský pre agentúru SITA povedal, že návrh vníma ako iniciatívu opozičných poslancov, ktorí sa buď na rokovaniach výboru takmer vôbec nezúčastňujú a ich absencie sa pohybujú na úrovni 50 až 70 percent, alebo ak na výbor prídu, tak ho rôznymi spôsobmi narúšajú.
Na rokovaniach kričia
„Nie je výnimočné, že na rokovaniach kričia, skáču hosťom do reči a prekáža im, ak ich ako predseda výboru žiadam o slušné správanie hodné poslancov Národnej rady SR,“ poukázal.Bývalý novinár Čekovský je po odchode z klubu OĽaNO členom Občiansko-demokratickej platformy. Predpokladá, že opozičným poslancom prekáža aj jeho snaha zlepšovať mediálne prostredie na Slovensku.
Väčšia ochrana novinárov
„Predkladám zákony na väčšiu ochranu novinárov a transparentnejšie procesy, čo je v priamom rozpore s hodnotami ľudí zo Smeru-SD či ĽSNS. Napriek tomu v mojej snahe nebudem poľavovať,“ uviedol.Zdôraznil, že Slovensko si výrazne polepšilo v rebríčku slobody tlače, čo bol jeden z jeho hlavných cieľov ako predsedu mediálneho výboru. Čekovský zároveň pripomína, že každý občan si môže pozrieť záznamy rokovaní na webe Národnej rady SR a urobiť si svoj názor.
Viac k témam: Kultúra, Médiá, občiansko-demokratická platforma, Ochrana novinárov, Odvolanie z funkcie, Opozícia
Zdroj: SITA.sk - Opozícia chce odvolať Čekovského z postu predsedu mediálneho výboru, vraj nespĺňa odborné ani osobnostné predpoklady © SITA Všetky práva vyhradené.