Ako však skonštatoval obžalovaný, bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko, listiny nepreukazujú jeho údajný zámer ani dôvod zavraždiť poškodenú. Naopak, dokazujú podľa neho nezákonné spôsoby, akými voči nemu jeho bývalá obchodné partnerka Volzová postupovala.
Žiadne podsvetie
Rusko napríklad poukázal na valné zhromaždenie z leta 1996, kde Volzová navrhla jeho odvolanie z pozície konateľa Markízy. Uviedol pri tom, že na predmetnom zhromaždení sa nezúčastnil, pretože mu Volzová tvrdila, že nebude. Rusko to označil za podvodné konanie.„Súd tento zápis nikdy nevykonal," zdôraznil. Zároveň doplnil, že sa vtedy ocitol v krízovej situácii a ak by chcel niečo podniknúť voči Volzovej, logiku by to malo vtedy a nie až o rok, ako to tvrdí obžaloba. Rusko však trvá na tom, že všetky problémy riešil právnou cestou. „Žiadne podsvetie, žiaden nátlak, nič!" vyhlásil.
Prokurátor Michal Šúrek takisto prečítal notárske vyhlásenie spísané v januári 1998 v rakúskom Hainburgu. V ňom Volzová uvádza, že keby došlo k vlastníckej zmene v Markíze, bolo by to proti jej vôli.
Rusko však tvrdí, že toto vyhlásenie súvisí s tým, že mesiac pred tým uznala dlh voči spoločnosti Gamatex a následne „dostala ochranku, aby si to nerozmyslela". "Uznala fiktívnu pohľadávku kriminálnym spôsobom," skonštatoval s tým, že predmetné vyhlásenie bolo jej poistkou.
Únos Volzovej
Pojednávanie bude pokračovať 15. júna čítaním ďalších listín. Obhajca Ruska Marek Para po pojednávaní pre médiá povedal, že ešte zvážia aj navrhnutie výsluchu ďalších svedkov.Obžalobe v tejto veci okrem Ruska čelia aj odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ, prezývaný Kýbeľ. Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody od mája 2019.
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: