Priateľský rozhovor
Kim podľa štátnych médií absolvoval „priateľský rozhovor“ so Šojguom, ktorý mu okrem iného odovzdal aj podpísaný list od ruského vodcu Vladimira Putina.
Prítomnosť čínskej a ruskej delegácie na výročí prímeria „zdôrazňuje význam, ktorý Pchjongjang prikladá vzťahom s oboma krajinami“, skonštatoval pre CNN Ankit Panda z programu jadrovej politiky v Carnegieho nadácii pre medzinárodný mier a dodal, že „obzvlášť pozoruhodná je Šojguova prítomnosť“ : Je totiž „znakom toho, ako sa Pchjongjang a Moskva zblížili od minuloročnej ruskej invázie na Ukrajinu“.
Krátky zoznam spojencov
Podľa výskumného pracovníka Centra pre štúdium Spojených štátov v Austrálii Blakea Herzingera však stretnutie v Pchjongjangu ilustruje aj slabinu.„Je to skutočne reprezentatívny príklad toho, aké krátke sú zoznamy priateľov Číny a Ruska a aká je ochota oboch krajín prejaviť podporu nebezpečnému režimu,“ vyjadril sa Herzinger.
Zdroj: SITA.sk - „Deň víťazstva“ Severnej Kórey vo vojne spred 70 rokov oslávila krajina spolu so spojencami z Ruska a Číny © SITA Všetky práva vyhradené.