
Vráskavec myšok (Balaenoptera physalus). Foto: ilustračné, Getty images
Tvrdí, že ich tam zrejme prilákal pokoj, ktorý nastal po obmedzeniach týkajúcich sa šírenia nového koronavírusu."Absencia ľudskej aktivity znamená, že veľryby sú oveľa pokojnejšie a istejšie, že opäť nájdu svoje obľúbené miesta, ktoré opustili pre vodnú dopravu," vyjadril sa Reault pre agentúru AP.
"Je jasné, že obmedzenie pohybu ľudí pomáha prírode a biodiverzite znova objaviť svoje prirodzené prostredie. Keďže sú všetci zatvorení, nič sa nedeje, je tu mŕtve ticho. A zvieratá, či už vráskavec myšok alebo iné morské živočíchy, jednoducho znova objavujú istotu a pokoj, vďaka čomu sa približujú k pobrežiu," objasnil a dodal, že podobné javy už zaregistrovali aj na iných miestach vo svete.
Menovaný vráskavec môže dosiahnuť hmotnosť až 70 ton a dĺžku 20 metrov. Reault vyhlásil, že ľudia by mali po skončení pandémie koronavírusu viac rešpektovať zvieratá a biodiverzitu.
"Nemôžeme sa uspokojiť s 30-sekundovým videom. Ak chceme aj naďalej takto pozorovať prírodu, musíme na naučiť, ako ju rešpektovať," vyjadril sa.
Zdroj: Webnoviny.sk - Pokoj pri pobreží južného Francúzska prilákal veľryby, ktoré sa inak držia ďalej od brehu © SITA Všetky práva vyhradené.