Je potrebné vedieť rozlíšiť pravdu a lož
„Umelá inteligencia je vážna vec a ľudia budú musieť byť nielen v prezidentskej, ale aj v ďalšej kampani veľmi obozretní, čomu budú veriť a čomu nie. Môžeme sa len nádejať, že jednotliví politickí protivníci nebudú tí, ktorí za peniaze budú nechávať na svojich protikandidátov takéto videá vyrábať," uviedol v piatok pred médiámi Pellegrini.Pellegrini očakáva, že ešte viac bude AI využívaná v ďalších parlamentných voľbách, ktoré nás čakajú o pár rokov.
„Dovtedy sa technológia tak zdokonalí, že bežný laik nebude schopný rozlíšiť, čo je pravda a čo nie," dodal. Nakoľko tému umelej inteligencie považuje za naozaj vážnu, plánuje ako predseda NR SR na pôde parlamentu zvolať veľkú odbornú konferenciu, ktorú chce zorganizovať spolu s podpredsedom vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR a využívanie eurofondov Petrom Kmecom.
AI môže mať aj negatívny dopad
„Každý, kto sa na produkt AI pozerá, musí byť informovaný, že je to produkt umelej inteligencie. Predstavte si, že premiér príde s vyhlásením, ktoré môže mať zásadný vplyv. Ľudia začnú mať paniku, lebo môže vyhlásiť, že sme vo vojne a že majú všetci utekať, lebo na nás smerujú tri rakety z Moskvy. Viete si predstaviť tie škody?“ zdôraznil Pellegrini.Na záver pridal aj vtipnú príhodu z parlamentu, keď bol svedkom, ako jedna pani poslankyňa zadala otázku do AI a zacitovala z jej odpovede.
„Chvalabohu, že máme tú umelú inteligenciu, keď niekto nemá prirodzenú, môže použiť aj umelú,“ zažartoval odľahčene.
Viac k témam: deepfake, Kampaň, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Umelá inteligencia
Zdroj: SITA.sk - Ešteže máme umelú inteligenciu, keď niekto nemá prirodzenú, zažartoval Pellegrini. AI môže ovplyvniť prezidentskú kampaň (video) © SITA Všetky práva vyhradené.