Narážal na Sulíka a Matoviča
„Ak hovoríte o politickej kultúre, tak pán Počiatek nie je členom strany a pán Glváč nie je na volebnej kandidátke. Očakávam však, že sa rovnako zodpovedne postaví k tejto téme aj opozícia,“ komentoval pre SITA Pellegrini.
Premiér narážal na šéfa strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka, ako aj lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, ktorí sa tiež v minulosti stretli s Marianom K.
„Pokiaľ viem, tak páni, ktorí sa stretávali s Marianom K., sú na kandidačných listinách. Pán Sulík je na čele SaS a pán Matovič tiež neodstúpil,“ uzavrel Pellegrini.
Čelia rozsiahlym podozreniam
Justícia v súčasnosti čelí rozsiahlym podozreniam, ktoré vyplynuli z komunikácie Mariana K. cez aplikáciu Threema. S kontroverzným podnikateľom intenzívne komunikovalo viacero sudcov, sudkýň, prokurátorov aj advokátov. Pre komunikáciu s obžalovaným Marianom K. cez aplikáciu Threema odstúpila z postu bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.Medzičasom sa niektorí sudcovia vzdali svojho mandátu dobrovoľne, zo súdnictva úplne odišla napríklad Miriam Repáková či Vladimír Sklenka. Výkon si pozastavil aj bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner. Komisia súdnej rady odporučila svojim kolegom, aby podali disciplinárny podnet na sudkyňu Andreu Haitovú, sestru Moniky Jankovskej. Dôvodom sú klamlivé informácie, ktoré sa týkajú komunikácie z jej mobilného telefónu.
Okrem samotnej komunikácie preveruje komisia súdnej rady aj majetkové pomery dotknutých sudcov a sudkýň. Rozsiahle podozrenia v justícii rieši aj polícia, ktorá zriadila špecializovaný vyšetrovací tím s názvom Hmla.
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini: Justičné zákony pomôžu k očiste súdnictva, pri reflexii Smeru-SD poukázal na opozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.