Uviedol to minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v nedeľu na tlačovke po zasadnutí Bezpečnostnej rady. Dodal, že po útoku na demokraciu musia dať bezpečnostné zložky signál občanom, že ich vedia ochrániť.
Polícia pracuje na plné obrátky
„Sú monitorované obchodné centrá, miesta so zvýšeným výskytom, sú monitorované a chránené obydlia ústavných činiteľov. Taktiež politikov, ktorým prišli vyhrážky, objekty dôležitého významu, ale aj redakcie novín a sídla televízií," doplnil Šutaj Eštok.„Prebiehajú operatívne úkony a výkon policajtov je navýšený o 30 až 40 percent. Nakoľko to, čo sa po atentáte stalo, spustilo ďalšiu vlnu útokov a šírenia nenávisti v internetovom priestore. Myslím to vážne a polícia pracuje na plné obrátky, aby identifikovala všetky prejavy agresie a súhlasu s atentátom. Na Slovensku sme si mysleli, že vyhrážky sú folklórom. Upozorňujem však, že každú hrozbu a nenávisť budeme posudzovať tak, ako by sa stala v reálnom svete," povedal Šutaj Eštok.
NAKA sa zaoberá už 90 podnetmi
Minister vnútra na tlačovke spomenul aj pár konkrétnych príkladov, ktoré už vyšetrujú.„Máme tu zaisteného muža Vladimíra S., 41-ročný, zo Spišskej Novej Vsi. Polícia ho stotožnila a bude sa zodpovedať. Ale aj 23-ročná Bratislavčanka, či vysokoškolsky vzdelaná žena z Nitry. Obidve sú obvinené z vyhrážania, a pritom nikdy nemali opletačky so zákonom," doplnil Šutaj Eštok a dodal, že majú takmer 50 podozrení zo spáchania trestnej činnosti.
Na ďalších 20 sa pracuje, 30 ďalších prípadov je už na spracovaní. Šutaj Eštok spresnil, že celkovo je už 90 podnetov, ktorými sa zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA).
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: