Záväzky, ktorým sa tu zaviazal, sú podľa Kolíkovej v rozpore s tým, čo sa chystá spraviť koalícia a parlament s RTVS. Vyzvala preto Pellegriniho, aby dodržal záväzky, a tak, ako sľúbil, slúžil občanom, demokracii a právnemu štátu. Strana Sloboda a solidarita (SaS) opätovne upozornila na to, čo sa vláda chystá urobiť z RTVS.
„Chcú politicky ovládnuť RTVS a vytvoriť svoje médium, cez ktoré budú šíriť ich jedinú pravdu," vyhlásil predseda SaS Branislav Gröhling.
Za hranicou ústavy
Podľa Kolíkovej je už samotný proces, akým sa zákon ide prijímať, za hranicou ústavy. Upozornila tak na to, že diskusia o zákone ešte ani nezačala a už bola obmedzená. Poslanec Tomáš Szalay (SaS) upozornil aj na to, že pred dvomi dňami inicioval Výbor NR SR pre kultúru a médiá s podporou opozičných strán. Cieľom bolo, aby zamestnanci RTVS diskutovali s poslancami.„Poslanci sa ale zľakli a ani sa neunúvali prísť na tento výbor, pretože sa nechceli pozrieť do očí zamestnancom RTVS, ktorí roky budovali túto inštitúciu a odmietli byť konfrontovaní s pripomienkami opozície," vyhlásil predseda SaS s tým, že to "nie je nič iné ako politické ovládnutie verejnoprávnej televízie s cieľom dosadiť do vedenia svojich ľudí, ktorí budú nekritickým spôsobom obhajovať konanie vlády".
Nekonzistentné argumenty koalície
Szalay je napriek tomu rád, že výbor prebehol a mali možnosť vidieť prestrelku medzi zamestnancami RTVS a predsedom výboru Romanom Michelkom (SNS).„Ukázalo sa totiž, že argumenty koalície a Michelka sú nekonzistentné, pretože sa opakovane dostal do pasce a sám sebe si musel nakoniec protirečiť," priblížil Szalay.
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: