Uviedol to v utorok predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling na tlačovej besede po neúspešnom pokuse o otvorenie mimoriadnych schôdzí, ktoré iniciovali opozičné strany so snahou odvolať týchto ministrov.
Národniarka Šimkovičová plače
Ďalší pokus o otvorenie schôdzí bude v stredu. Gröhling poukázal na to, že počet krádeží vplyvom schválenej novely Trestného zákona narastá a Boris Susko sa namiesto na stranu ľudí stavia na stranu trestne stíhaných osôb, čo dokázal aj prepustením právoplatne odsúdeného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na slobodu.„Národniarka Šimkovičová plače, že nemôže bývať v Rakúsku. Prezentuje sa ako fanúšička tradičných hodnôt a nevie rozdiel medzi božími prikázaniami a prísloviami,“ povedal.
Poslanec Alojz Hlina dodal, že len tri týždne sú v platnosti zmeny v Trestnom zákone a obchodný reťazec Billa už hlási, že počet krádeží vzrástol. „Bude sa kradnúť a bude sa kradnúť veľa. Je to spôsobené tým, že sa novela prijala v tej podobe, ako sa prijala. Bude to veľmi zlé pre ľudí,“ myslí si Hlina.
Ľudia sa boja o majetky
Bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) dodala, že minister spravodlivosti sa spreneveril justícii, rozložil kľúčové inštitúcie na boj proti korupcii, šikanuje sudcov a presadil novelu Trestného zákona bez akejkoľvek analýzy jej dopadov.„Ľudia sa boja o svoje majetky. Novela je nastavená tak, že dáva priechod zločinnosti a krádežiam,“ povedala Kolíková. Poslankyňa odmieta Suskov argument, že aj ona ako ministerka prepustila odsúdených.
„Skrývať sa teraz za tým, či bol prípad prepustenia Dušana Kováčika v niečom podobný s nejakými prípadmi z minulosti, je hrubou klamlivou zástierkou,“ povedala. Ako vysvetlila, ako ministerka dala pokyn k prepusteniu v dvoch prípadoch, pretože bolo jasné, že výpočet trestu je v rozpore so zákonom.
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: