
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Neuviedla konkrétne dôvody
Panasonic sa stal sponzorom MOV ešte v roku 1987 a od roku 2014 rozšíril spoju podporu aj na paralympijské hry. Spoločnosť neuviedla konkrétne dôvody svojho rozhodnutia, spomenula však, že tento krok súvisí s pravidelným "prehodnocovaním spôsobu, ako by sa sponzorstvá mali vyvíjať“.Ďalšia japonská spoločnosť z uvedenej pätnástky Toyota neponúkla žiadne nové informácie týkajúce sa svojho pokračujúceho sponzorstva.
„Toyota podporuje olympijské a paralympijské hnutia od roku 2015 a bude v tom pokračovať,“ uviedla firma vo vyhlásení. Toyota mala zazmluvnené sponzorstvo v hodnote 835 miliónov dolárov, čo po oznámení z roku 2015 predstavovalo najväčší kontrakt MOV. Zmluva pokrývala štyri olympiády od ZOH 2018 v Pjongčangu po OH a PH v Paríži 2024.
Pandemické "oneskorenie"
Japonskí partneri sa začínajú odkláňať od olympijských hier pravdepodobne v dôsledku ročného odkladu usporiadania olympiády v Tokiu 2020.Pandemické "oneskorenie" znížilo viditeľnosť sponzorov, nakoľko divákom nebolo umožnené navštíviť športoviská, čo zvýšilo náklady a odhalilo množstvo korupčných škandálov okolo hier. Tretí japonský sponzor Bridgestone uviedol, že „nič ešte nie je rozhodnuté“.
Definitíva síce nie je známa, ale Toyota možno zostane medzi partnermi pre paralympijské hry. Medzi TOP sponzorov MOV patria napríklad aj ABInBev, Airbnb, Alibaba, Allianz, Atos, Coca-Cola, Deloitte, Intel, Omega, P&G, Samsung či Visa.
Článok pokračuje na nasledujúcej strane: