Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com
„Trom dospelým osobám, ktoré sa priotrávili vo vínnej pivnici splodinami vznikajúcimi pri kvasení hroznového muštu, sme na mieste poskytli kyslíkovú terapiu a previezli ich do nemocnice v Ivančiciach," povedala hovorkyňa Zdravotníckej záchrannej služby Juhomoravského kraja Michaela Bothová. Žena, ktorá chcela susedom pomôcť, sa síce sama tiež priotrávila, ale stihla zavolať záchranárov.
Podľa vinárov sa kontrola dostatku kyslíka v pivnici pri kvasení muštu dá vykonať zapálenou sviečkou. Pokiaľ jej plameň zhasne, je kyslíka málo a človek by mal okamžite priestor opustiť, vyvetrať a až potom do neho znova vstúpiť.
Zdroj: SITA.sk - Plyn z burčiaku vo vínnej pivnici priotrávil troch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.