iZaZ - internetové správy Zas a Znova
  • Domov
  • Kategórie
    • Správy
    • Šport
    • Ekonomika
    • Zaujímavosti
    • Veda a technika
    • Vtipy
    • Zdravie
    • Kultúra
    • Slovensko
    • Energetika
  • Preskúmaj
    • Teraz trendy
    • Vybrané
    • Populárne
  • Inde
    • Facebook
  • Prihlásenie
  • Registrácia

Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch

Január 16, 2026

Správy

Policia.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com
16.1.2026 (SITA.sk) - Vyšetrovateľ kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vzniesol obvinenie trom osobám, ktoré si podvodmi prilepšili o niekoľko miliónov eur v čase pandémie ochorenia Covid-19.

Poskytnutie paušálneho príspevku

50-ročný Tony T. bol obvinený za pokračovací subvenčný podvod spáchaný sčasti samostatne, sčasti formou spolupáchateľstva vo viacčinnom súbehu s pokračovacím zločinom poškodzovania finančných záujmov Európskej únie, 37 – ročný Vladimír M. a 49 – ročný Ludvík N., občania Českej republiky, za pokračovací zločin subvenčný podvod spáchaný formou spolupáchateľstva.

Obvinený 50 – ročný Tony T. v období od mája 2020 do decembra 2021 podal prostredníctvom elektronickej schránky spoločnosti, v ktorej bol konateľom, žiadosť o poskytnutie paušálneho príspevku na úhradu časti mzdových nákladov zamestnanca v závislosti od poklesu tržieb zasiahnutého mimoriadnou situáciou v čase pandémie ochorenia Covid-19.

Podávanie elektronických výkazov

Finančné prostriedky, ktoré žiadal, bolo možné čerpať výlučne na zamestnancov v trvalom pracovnom pomere. V období od mája 2020 do septembra 2020 predkladal žiadosti o príspevok a predstieral existenciu zamestnancov v pracovnom pomere aj napriek tomu, že jeho spoločnosť nemala deklarované počty.

Pre kontrolu nad žiadosťami si v období od 15. októbra 2020 do 2. decembra 2021 zabezpečil Vladimíra M. a Ludvíka N. na podávanie elektronických výkazov pre priznanie finančného príspevku podpísané ich zaručeným podpisom adresované Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, v ktorých aj naďalej nepravdivo deklarovali existenciu zamestnancov.

Týmto konaním boli od mája 2020 do decembra 2021 obvinenému Tonymu T. vyplatené finančné prostriedky štátom vo výške 3 336 896 eur. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvineným trest odňatia slobody na tri až 9,5 roka.


V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem




Viac k témam: COVID-19, obvinenia, Pandémia, pandémia Covid-19, Podvod
Zdroj: SITA.sk - Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch © SITA Všetky práva vyhradené.

  Facebook Nasl.     Pred.

Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
  Facebook

Zdroj

Pridal

IZaZ

IZaZ

Komentáre


Viac z iZaz-u

Vydražia lietadlo, ktoré využíval na oficiálne cesty rumunský diktátor Ceausescu

Vydražia lietadlo, ktoré využíval na...

Kollár ako chránená osoba môže sám rozhodovať o pasažieroch v aute, reagoval minister vnútra

Kollár ako chránená osoba môže sám...

© 2026 iZaZ - internetové správy Zas a Znova Cookies | RSS Feeds | Kontakt
Tieto stránky môžu používať súbory cookies pre uchovanie individuálnych používateľských preferencií a nastavení, či pre štatistické účely. Zotrvaním na stránke súhlasíte s použitím cookies.