iZaZ - internetové správy Zas a Znova
  • Domov
  • Kategórie
    • Správy
    • Šport
    • Ekonomika
    • Zaujímavosti
    • Veda a technika
    • Vtipy
    • Zdravie
    • Kultúra
    • Slovensko
    • Energetika
  • Preskúmaj
    • Teraz trendy
    • Vybrané
    • Populárne
  • Inde
    • Facebook
  • Prihlásenie
  • Registrácia

V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru

September 26, 2020

Zaujímavosti

NASA Astronaut Voting
Astronautka Kate Rubinsová bude v prezidentských voľbách hlasovať z vesmírnej stanice. Foto: Andrey Shelepin/GCTC/NASA via AP
26.9.2020 (Webnoviny.sk) - Astronautka amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Kate Rubinsová uviedla, že v novembrových prezidentských voľbách plánuje odovzdať hlas z vesmíru.



V čase konania volieb sa bude nachádzať približne 320 km od Zeme, keďže bude súčasťou polročnej misie na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Na tento pobyt sa momentálne pripravuje spolu s ďalšími dvoma kozmonautmi v ruskom Hviezdnom mestečku, vojenskom výskumnom a výcvikovom stredisku severovýchodne od Moskvy.

Väčšina amerických astronautov žije v Houstone a texaské zákony im umožňujú hlasovať z vesmíru pomocou zabezpečeného elektronického hlasovania. "Myslím si, že je skutočne dôležité, aby všetci volili. Keď to dokážeme z vesmíru, potom verím, že to dokážu ľudia aj na Zemi," vyhlásila Rubinsová. Tá už v minulosti volila z vesmíru, podobne ako ďalší americký astronaut Shane Kimbrough.



 
Viac k témam: elektronické hlasovanie, ISS Medzinárodná vesmírna stanica, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru © SITA Všetky práva vyhradené.

  Facebook Nasl.     Pred.

V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru
  Facebook

Zdroj

Pridal

IZaZ

IZaZ

Komentáre


Viac z iZaz-u

Slovensko je jedinou krajinou v Európe, kde posielame do karantény celé rómske komunity

Slovensko je jedinou krajinou v Európe,...

Voľby by vyhral Hlas-SD, SaS stráca na OĽaNO dve percentá a v parlamente by boli aj progresívci

Voľby by vyhral Hlas-SD, SaS stráca na...

© 2026 iZaZ - internetové správy Zas a Znova Cookies | RSS Feeds | Kontakt
Tieto stránky môžu používať súbory cookies pre uchovanie individuálnych používateľských preferencií a nastavení, či pre štatistické účely. Zotrvaním na stránke súhlasíte s použitím cookies.