Po Manchestri City a FC Chelsea zaradili v Európskej superlige spiatočku aj zostávajúce silné egá anglického futbalu FC Arsenal, Manchester United, FC Liverpool a Tottenham Hotspur. Informácie priniesol aj portál BBC Sport.
"Pozorne sme počúvali reakcie fanúšikov, ale aj vlády Spojeného kráľovstva a ďalších zainteresovaných strán. Až potom sme sa rozhodli," píše sa v stanovisku Manchestru United. "Prepískli sme to a otvorene sa ospravedlňujeme našim fanúšikom. Urobili sme chybu a sťahujeme našu prihlášku po tom, čo sme si vypočuli hlasy širšej futbalovej komunity," zareagoval Arsenal.
Vyvolali stav úzkosti a rozrušenia
Šéf ďalšieho silného londýnskeho zástupcu Tottenhamu Daniel Levy uviedol, že "klub vyjadruje poľutovanie nad stavmi úzkosti a rozrušenia, ktoré náš návrh vyvolal vo futbalovej komunite."Do tretice londýnsky klub FC Chelsea potvrdil, že už začali proces vystúpenia zo superligovej skupiny, ku ktorej sa pripojili iba koncom minulého týždňa. Podobne zareagoval aj FC Liverpool. "Projekt superligy sa nám nepáči a nechceme ho. Myslím si, že môžem hovoriť aj za spoluhráčov v našom tíme," napísal na sociálnej sieti kapitán FC Liverpool Jordan Henderson.
Treba sa ešte viac zomknúť
Prezident Európskej futbalovej únie Aleksander Čeferin privítal novinku z Britských ostrovov všetkými desiatimi. "Verím, že po tomto rozhodnutí budú tieto anglické kluby opäť v hre nielen u seba doma, ale aj v európskych súťažiach. Teraz sa musíme ešte viac zomknúť a obnoviť narušenú jednotu, aby sme spoločne mohli kráčať dopredu," vyhlásil 53-ročný slovinský advokát.Vedenie Európskej superligy zareagovalo na spiatočku anglických klubov týmto vyhlásením: "Za vzniknutých okolností prehodnotíme naše kroky, aby sme upravili náš projekt. Stále budeme mať na zreteli hlavné ciele, ktorými sú najlepší futbalový zážitok pre fanúšikov a zaistenie platieb solidarity pre širokú futbalovú komunitu."
Aj koronavírus prispel k vzniku superligy
Šéf Realu Madrid Florentino Pérez ako jeden z iniciátorov novej elitnej súťaže pre 20 tímov starého kontinentu vyhlásil, že aj súčasná pandémia koronavírusu a jej širokospektrálny dosah na ekonomiku klubov prispeli k vzniku superligy. Tým, že sa zápasy začali hrať bez divákov, približne 40% mladých ľudí prestal futbal zaujímať a len španielsky šampión Real Madrid prišiel pre dopady pandémie o 400 miliónov eur.
"Ak nemáte iné príjmy ako z televíznych prenosov, musíte nájsť riešenie, ako hrať čo najviac atraktívnych zápasov medzi veľkými klubmi. Tie budú sledovať fanúšikovia z celého sveta a zabezpečí sa nárast príjmov," uviedol Pérez.
Viac k témam: Európska Superliga, futbal, superliga, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zanikne Európska superliga? Anglické kluby po vlne kritiky vycúvali z pompézneho projektu © SITA Všetky práva vyhradené.