Neúnavná očierňovacia kampaň
Konflikt medzi rezortom a Wagnerovcami pravdepodobne v Bachmute kulminuje. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.Inštitút v najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine pripomína, že údajná stratégia Kremľa s Wagnerovcami v Bachmute prichádza po Prigožinovej „neúnavnej očierňovacej kampani“ proti ruskému ministerstvu obrany, ktorá sa začala v máji 2022.
Kampaň sa sústredila na zlyhania ruskej armády počas ukrajinskej protiofenzívy v Charkivskej a Doneckej oblasti a povolania rezervistov na jeseň.
Prigožinove ambície a kritika režimu
Keďže Prigožinove ambície a kritika režimu na ministerstve obrany znepokojila ruského vodcu Vladimira Putina, Wagnerovci sa pravdepodobne už nedostanú na úroveň podpory, ktorú od neho dostali na jar 2022. Namiesto toho žoldnierov použijú ako „obetného baránka pre nákladnú kampaň na Bachmut, keď ofenzíva vyvrcholí,“ uvádza ISW.Cena ruskej ofenzívy v Bachmute zahŕňa aj značné straty na životoch medzi ruskými silami. Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj povedal, že počas 12. marca v sektore frontovej línie okolo Bachmutu zomrelo 239 ruských vojakov a ďalších 293 utrpelo zranenia.
Správy pritom prichádzajú v čase, keď sa Wagnerovci usilujú naverbovať ďalších členov a otvorili nové náborové strediská v 42 ruských mestách.
Viac k témam: Bachmut, Ruská armáda, Ruská vláda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Konflikt medzi Kremľom a Wagnerovcami kulminuje, po očierňovacej kampani sa vraj Prigožin stane „obetným baránkom“ © SITA Všetky práva vyhradené.