V rozhovore pre agentúru SITA to povedal advokát Martin Ribár, ktorý v danom procese čelí obžalobe, že bol pre skupinu činný. Ako ďalej uviedol, spomenutí sudcovia sa pôvodne sami namietli, teda uznali svoju zaujatosť. Voči tomu však podal sťažnosť prokurátor bývalého Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek.
>>> Celý rozhovor s Martinom Ribárom
„Už len tu je niečo na zamyslenie. Takže sami sudcovia priznajú svoju zaujatosť, ale prokurátor napíše, že oni zajatí nie sú," uviedol Ribár s tým, že o veci musí rozhodnúť ako sťažnostný orgán najvyšší súd. Podľa advokáta tu však vznikol ďalší problém, pretože o tejto námietke mali rozhodovať sudcovia NS SR, proti ktorým bola tiež podaná námietka zaujatosti.
„Takže musí sa vykreovať päťčlenný senát najvyššieho súdu, ktorý bude rozhodovať o vytvorení trojčlenného senátu, ktorý bude rozhodovať o tej pôvodnej námietke zaujatosti. Následne sa tá vec môže vrátiť na Špecializovaný trestný súd, kde by mal byť vykreovaný nový senát," vysvetli Ribár.
Zároveň doplnil, že tým, že odišiel jeden pôvodný člen senátu na stáž na najvyšší súd, bude nutné vec pojednávať odznova. „Jednoducho taká je právna úprava," dodal advokát, ktorý dlhodobo trvá na svojej nevine a obvinenia voči svojej osobe označil za vymyslené.
Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify
Zdroj: SITA.sk - V kauze takáčovcov sa riešia námietky zaujatosti voči sudcom, vysvetlil advokát Ribár (video) © SITA Všetky práva vyhradené.